להדבקה ראשונית יש תמיד סימפטומים.

להדבקה ראשונית יש תמיד סימפטומים.

 

אחרי הדבקה ראשונית אינטרפון יצליח להרוג, אבל בנתיים נכנסו למערכת העצבים, מתי הוא יוצא? הוא חש מתי אתם על הפנים? מצב רוח רע, יש ירידה של המערכת החיסונית, שחולים במחלה אחרת, שאנחנו בלחץ לקראת בחינות, שינויי מזג אוויר, אישה לפני מחזור (שינוי הורמונלי), מצב של סטרט לפני תחרות, פעילות גופנית עצימה. כל מצב כזה גורם לוירוס לנדוד החוצה ולהתיישב על השפתיים. זה הזמן לטפל בתרופה אחרת שנקראת זונדירקס

זוהי לא הדבקה ראשונית אלא משנית zovirax: החומר הפעיל נקרא אציקלויר שזה החומר הפעיל שנמצא זובירקס. השם הגנרי זה זובירקס. למי שיש הרבה התקפות אפשר לתת זובירקס בכדורים. אציקלויר זו תרופה שהורגת את ההרפס. היא פוגעת במטעפת החלבונית במשפחה של ההרפס. זה פוגע במנגנון של המעטפת. לא שהיא סגורה. למה אומרים לפני שזה נפתח? יש ויריונים גמורים. הוא צריך להרוג את השלב שלפני שהוא נגמרץ הבעיה עם המשחה זה שצריך להיות כל הזמן על הפצע. המשחה צריכה להיות כל הזמן שם שהוירוסים לא ישתכפלו. יש מדבקות שמשכפלים אותם. אם לא מטפלים נוצרים עוד ויריונים שנכנסים למערכת העצבים.

 

אפשר לקחת אבקת קינמון מרתיחים עם ליטר מים נותנים לזה לילה שלם לשקוע אחרי שהמים רתחו. מה שנשאר למטה המשחה שמים בכלי בפריזר. משחה זאת היא אנטיהרפס מאוד חזקה גם כשהפצע פתוח. אסור לאכול את זה זה מאוד רעיל. זה רק לשים על העור.

איך מבדילים בין הדבקה ראשונית למשנית?

הרבה פעמים בא הבן אדם והרופא שואל אותו אם זה פעם ראשונה של הדבקות בהרפס הוא יגיד שכן אבל יכול להיות שלו וזה תלוי טיפול. כדי להבדיל עושים בדיקות דם: בודקים נוגדנים Igg Igm. Imune Globlin מסוג G מסוג M אלו הם נוגדנים כאשר אנו נדבקים פעם ראשונה במחלה ויראלית כמות הIGM עולה לשמים. אחרי כמה זמן מספר ימים לאט לאט הIGM יורד והIGG עולה. הIGM יוצא לתקוף בצורה מסיבית. IGG זה נוגדני זכרון לקראת אם מישהו יבוא. אם אני עושה בדיקת דם להרפס אז באותו היום אפשר לקבל תשובה מהי הרמה של הנוגדנים.  IGM= הדבקה ראשונה IGG=הדבקה שנייה.

 

למי שיש הרפס בלי חום פעילות מתונה אך לא עצימה. עם חום גם לא מתונה.

 

EBV וירוס

באפריקה יש סרטן סרקוסיקרצינומה. מופיע בעיניהם של ילדים קטינים

 

מחלת הנשיקה, כשבודקים תפקודי כבד רואים שתפקודי הכבד נפגעו. כשמישהו לא מרגיש טוב לרוב אומרים לו שיש לו שפעת, בדרך כלל זה עובר לאנשים רגילים. מחלת הנשיקה עוברת ברוק אופיינית לילדים בגיל ההתבגרות. אופייני בקבוצות ששותים מאותו בקבוק.מחלת הנשיקה יכולה לעבור תוך 2-3 או תוך חצי שנה. יעל ארד חלתה במחלת הנשיקה שגמר לה 3 חודשי אימון.ס]ורטאים עוסקים בפעילות עצימה, מערכת החיסונית לא פועלת טוב כמו אדם שנח. כמו הרפס היא בעייתית לספורטאים. מחלת הנשיקה.

 

כל צינון זה וירוס

 

Hepatitis B,C

הפטיטיס B וC תוקפים את הכבד. ככל שעולם באותיות זה יותר גרוע יש גם D וF שאנשים לא שורדים, אנשים פשוט מתים (באסיה). בגלל שזה נפוץ מחסנים את התינוק הפטיטיס B. לא נפתרים מהפטיטיס, מB לא נמות, אחרי 40 שנה שחמת של הכבד או גידולים בכבד. מי שיש לו את זה צריך לקבל בדיקות כל הזמן.

 

אבועבועות רוח

חיסון ל10 שנים. מי שהיה לו חסין לכל החיים אבל כל 10 שנים צריך להתחסן לזה.

כתיבת תגובה